Pomůžeme vám z vašich dat získat informace

pomocí kterých zvýšíte výkonnost firmy

případové studie

Vybrané články 2022

Vybrané články z roku 2022, ve kterých jsme se snažili podělit o naše znalosti a zkušenosti ze světa Business Intelligence.

I v roce 2022 jsme se snažili podělit o naše znalosti ze světa dat a Business Intelligence technologií. Věříme, že k hodnotným článkům má smysl se i po čase vrátit. Proto nám dovolte vás seznámit s naším užším výběrem článků za rok 2022.

Z tématu Business Intelligence a Data Science

Zajímají vás, kam se ubírá svět dat a Business Intelligence? Rádi vás seznámíme s největšími trendy, které právě hýbou BI světem.

V tomto článku vás seznámíme s koncepcí informační evoluce. Z našeho pohledu jde popsat v několika evolučních krocích, ale možná vás překvapíme. Nemyslíme si, že úroveň informační kultury firmy záleží na tom, jaký software mají uživatelé nakoupený, nebo dokonce na existenci či absenci datového skladu. A na čem tedy? O tom více už v článku.

Machine learning začíná být běžnou součástí našich životů. Článek popisuje tvorbu jednoho takového modelu v univerzitním prostředí pro predikci dokončení studia.

 

Z tématu Power BI

Power BI se stává nejrozšířenějším cloudovým nástrojem pro reporting a analýzu dat. Zároveň se velmi rychle rozvíjí a posouvá své možnosti. Proto se hned několik našich článků zaměřilo právě na tuto technologii a my jsme vám vybrali tři, které podle nás opravdu stojí za to.

Chcete mít přehledný rozcestník v Power BI? Tak se mrkněte, jak jsme se s tímto úkolem vypořádali my a třeba vás inspirujeme. Musíme vás upozornit, že jakmile tento rozcestník někomu ukážete, bude ho chtít také!

Jaké jsou rozdíly mezi data flows a datasety?  Jaké výhody a nevýhody přinášejí do vašeho Power BI řešení? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, tak následující článek je právě pro vás.

Pokud s Power BI začínáte, tak jistě jednou z prvních otázek bude, jak získat data. Power BI nám nabízí hned několik možností. Neváhejte je všechny prozkoumat v našem článku.

 

Bonus – videa

Jako bonus přidáváme dvě videa. První se věnuje možnosti přizpůsobení vizuálu v Power BI Service, což je velmi užitečná novinka v Power BI z poloviny roku 2022, o které ale mnoho uživatelů bohužel vůbec neví.

Druhé video je náš historicky první podcast, kde jsme si dali za cíl pořádně probrat data lake. V roce 2023 jsme se rozhodli začít do podcastů pořádně šlapat. Pokud se vám tento první podcast bude líbit, pak určitě začněte odebírat náš kanál. Už máme totiž spoustu zajímavého obsahu připraveného a byla by škoda, aby vám zapadl.

Závěr

Pokud se vám naše články líbí, nebo i nelíbí, pokud s nimi souhlasíte, nebo naopak vůbec nesouhlasíte, budeme moc rádi, když nám dáte vědět. Jestli to bude na některé ze sociálních sítí, nebo nám napíšete napřímo, to již necháváme na vás. Děkujeme za vaši přízeň v průběhu celého roku, moc si jí vážíme. Slibujeme, že z hlediska dodávání hodnotného obsahu, bude i současný rok opět pořádně nabitý.

Autor: Filip Procházka, BI konzultant

Mohlo by vás zajímat

Odborníci na práci s daty jsou v současnosti nejvíce poptávanou pozicí. Nabízené nástupní platy jsou i pro mladé absolventy velmi atraktivní. Přesto nalézt datové analytiky či vědce je na českém trhu velmi složité, poptávka dlouhodobě a vysoce převyšuje nabídku.

2 min
Číst
Číst další

Chcete nás kontaktovat?

Drop files here or
Max. file size: 2 MB.