Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodCo dělámeAgilní implementace BI

Agilní implementace BI

Kromě klasického přístupu datové sklady a Business Intelligence implementujeme pomocí agilních metodik vývoje - SCRUMu. Agilní projekt je implementován ve 2-3 týdenních sprintech, z nichž každý dodává reálnou byznysovou hodotu pro uživatele. To umožňuje dynamicky reagovat na změny a operativně měnit zadání, aby vzniklo řešení s maximálním přínosem a návratností investice.

 

Plánování

Uživatelské příběhy

Agilní projekty začínají intenzivním 1-2 denním workshopem všech účastníků. Při něm jsou definovány základní parametry projektu a zásobník uživatelských příběhů popsaných ve formátu kdo, co a proč potřebuje. Zásobník může „vlastník produktu“ dynamicky měnit i v průběhu projektu. Vývojový tým před každým sprintem vybírá příběhy k implementaci a následně dodává výsledky. Vyžádat více informací.

 

Alokace

Sprint

Každá iterace – sprint – se skládá z fází uživatelské konference, kde se sestavuje zadání pro sprint, plánování, kde se definují detailnější úkoly, implementace, předvedení hotového výstupu vlastníkovi produktu a retrospektivy, kde tým proběhlou iteraci vyhodnocuje. Následují další sprinty, dokud není vlastník produktu spokojený s výsledkem. Vyžádat více informací.

 

Další technikyDalší techniky

Každý den implementace začíná cca 10 minutovou koordinační stand-up schůzkou a rozdělováním úkolů. Úkoly se evidují formou lístků na projektové tabuli, kterou má tým neustále na očích. Agilní projekty dbají na automatizaci všech rutinních činností, efektivní dokumentaci, maximální jednoduchost a vysokou přidanou hodnotu pro koncové uživatele. Vyžádat více informací.

 

Chci více informací o využití agilních metodik pro implementaci BI řešení.

Chci vědět více