Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodS čím vám pomůžemeEfektivnější výroba

Efektivnější výroba

Čím dál více výrobních společností v rámci tvrdého konkurenčního boje implementuje metody jako Lean, Six Sigma nebo Kaizen, aby byly schopny plně využít svůj potenciál a eliminovat veškerou neefektivitu, která má negativní dopad na marže a zisk. Z dat, které výroba generuje, je možné získat spoustu cenných informací, které při zvyšování efektivity mohou pomoct a přinést tak firmě důležitou konkurenční výhodu.

 

Plánování

Optimalizace efektivity výroby

Jako klíčový ukazatel efektivity výroby je používáno OEE (Overall Equipment Effectiveness). To zahrnuje dostupnost zařízení, výkon výroby a kvalitu. Pro jeho sledování je potřeba automaticky sbírat a vyhodnocovat související faktory a reportovat je na úrovni směn, výrobních linek a strojů nebo procesů, upozorňovat na potenciál ke zlepšení a včas varovat před negativními trendy. Vyžádat více informací.

 

Alokace

Prediktivní údržba

Efektivitu údržby negativně ovlivňuje jak údržba nedostatečná, tak i zbytečně intenzivní. Ze senzorů výrobních linek a strojů (teplotních, vibračních, infračervených, tlakových, napěťových atp.) je možné automatizovaně sbírat a vyhodnocovat data a identifikovat ideální čas pro provedení údržby nebo výměny součástek před tím, než dojde k poruše, odstávce stroje a souvisejícím problémům s plněním termínů. Vyžádat více informací.

 

Reporting

Predikce kvality

Úzkým hrdlem výroby bývá kapacita testovacích zařízení, která jsou drahá a neumožňují flexibilně zvyšovat počty testovaných výrobků. Na základě automaticky sbíraných dat ze senzorů výrobních strojů lze pomocí statistických metod identifikovat vadné výrobky již v průběhu výrobního procesu a šetřit tak náklady i kapacitu testovacích zařízení. Tyto poznatky lze využít také pro optimalizaci údržby a celkové zvyšování kvality. Vyžádat více informací.

 

Chci více informací o využití Business Intelligence pro zefektivnění výroby

Chci vědět více