Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodBlogSetkání univerzit

Setkání univerzit

O konferenci Digitální transformace univerzit

Digitalizace společnosti je v plném proudu a univerzity nemohou zůstat stranou. Aby udržely krok s technologickými trendy a dokázaly digitalizovat své procesy a služby, musí si své zkušenosti mezi sebou sdílet. Tímto pravidelným setkáváním zástupců z řad univerzit a profesionálů z oboru Business Intelligence bychom rádi podpořili výměnu best practice z procesu digitalizace a napomohli tak vybudovat komunitu podporující digitální transformaci univerzit. Konference je svým zaměřením určena hlavně pro akademické pracovníky. Přijít může ale každý, kdo si chce neformálně popovídat o datech, reportech, technologiích, BI projektech a celkově o tom, jak budovat "data driven" univerzitu.

Možnosti partnerské spolupráce

Chci vědět o každé akci!


Plánujeme:

#2. Konference Digitální transformace univerzit 5. a 6. 9. 2023

konference

Univerzity prochází díky digitalizaci klíčovými změnami.

Online prostor se stal nedílnou součástí života nejen pro komerční organizace, ale i pro veřejný sektor. Část agedy univerzit je totožná s orgány veřejné moci. Jaké dopady má transformace univerzit na “úřady” v oblasti digitalizace jejich klíčových procesů, jaké legislativní požadavky mají univerzity naplňovat, jak nabídnout nové digitální služby studentům, jak zvládnout zvýšené požadavky na strategické řízení založené na datech a co dalšího se v oblasti vysokého školství chystá? To jsou témata, na která se v rámci druhého ročníku konference Digitalní transformace univerzit zaměříme.

Proč konferenci pořádáme

Digitalizace vzdělávacích a provozních procesů, implementace chytrých a moderních BI nástrojů pro řízení vysokých škol má nyní, v období nejistot, rychlých změn a potřeby optimalizace procesů, ještě větší, strategický význam. Tímto, v řadě druhým setkáním univerzit bychom rádi poukázali na témata, která mají přímý vliv na celý proces digitalizace a podpořili sdílení zkušeností z úspěšných projektů v oblasti digitální transformace vysokého školství.

Na co dalšího se můžete těšit

Zazní témata související:

  • s digitalizací procesů univerzit a s tím souvisejícím využitím digitálních datových technologií,
  • s využitím dat pro stragecké řízení a obecně rolí managementu v oblasti digitalizace,
  • s virtualizací vzdělávání,
  • se změnami a dopady souvisejícími se zařazením univerzit mezi orgány veřejné moci,
  • a mnohé další:

 

DWH

Spolehlivost, výkon a správa datových skladů

 

 

integrace

Analýza dat a strategický reporting

 

reporting

NIS2

 

 

DWH

Vize v oblasti digitalizace univerzit

 

integrace

Zabezpečení dat v DWH/BI

 

reporting

Umělá inteligence AI

 

 

DWH

IoT technologie

 

integrace

Data science v analytice

 

reporting

Virtualizace vzdělávání

 

 

 

DWH

A další

 

Další informace

Příprava programu je v plném proudu, jeho finání podobu zveřejníme do 31.5.2023.

Možnosti parkování zde.

Děkujeme a těšíme se na viděnou!

Organizátoři

 

poradaji

 

 

Partneři akce

Eunis Cesnet Alvao Seyfor Dell Virtuloc

Účast komerčních subjektů

Pro univerzitní zástupce je účast zdarma. Účast subjektů s komerčním zájmem je však zpoplatněna. V rámci spolupráce nabízíme několik typů balíčků, vyberte ten, který nejlépe odpovídá vašim marketingovým potřebám.

Nabídka partnerství komerčním subjektům

Chci se registrovat

Ozvěte se pro více informací!

Zuzana Pragrová
Project manager

zuzana.pragrova@dolphinconsulting.cz

Kryštof

Již proběhlo:

#1. Konference Digitální transformace univerzit - 12. 9. 2022

Účast více než 80 akademických pracovníků z českých i zahraničních univerzit, jejich bezprostřední reakce i způsob a nadšení, jakým mezi sebou lidé na této konferenci sdíleli znalosti, nám potvrdili, že data jsou pro oblast školství stěžejním tématem a nutným předpokladem pro zvládnutí procesu digitalizace celého školství a setkávání univerzit nad těmito tématy dává jednoznačný smysl.

V rámci 10 přednášek a 4 workshopů mohli účastníci načerpat cenné informace i praktické zkušenosti z procesu budování datových skladů, ale také inspiraci pro reporting zaměřený na analýzu dostupných dat pro různé oblasti univerzitního prostředí. Podle bezprostředních reakcí je toto téma pro univerzity, které jsou v tomto procesu budování datových skladů teprve na začátku, mimořádně přínosné.

Za nás delfíny bychom chtěli poděkovat spolupořadatelům Univerzita Pardubice, a společnosti Microsoft, kteří se s námi po hlavě pustili do příprav a organizace konference. Samozřejmě také řečníkům i panelistům, taktéž i moderátorovi celé konference. Dále Ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy, že celou konferenci zaštítilo.

Sdílíme malou ochutnávku z celé akce a už nyní se těšíme na další ročník.